Usuwanie tatuaży


Decyzja o zrobieniu tatuażu często podyktowana jest impulsem, aktualnymi wydarzeniami w życiu. Zdarza się, że po latach nie wydają się one już tak istotne, a wręcz chcielibyśmy wymazać je z pamięci oraz… z własnego ciała. Wzór może być również nieudany lub po prostu znudzić się jego właścicielowi. W takich przypadkach z pomocą spieszą najnowsze metody usuwania tatuażu.Obok film pokazujący na czym polega zabieg.

Laser pikosekundowy do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego
Nasz sprzęt to najnowoczesniejszy laser pikosekundowy, który jest stworzony dla najbardziej wymagających zabiegów, gdzie liczy się duża moc, skuteczność i komfort klienta.
Laser pikosekundowy to zaawansowane technologicznie urządzenie, które bardzo mocno różni się wielu starszej generacji laserów wykorzystujących głowice nanosekundową.Dlaczego warto wybrać laser pikosekundowy?
Laser pikosekundowy to przede wszystkim profesjonalne urządzenie wykorzystujące impuls o długości liczonej w pikosekundach, dzięki czemu ta sama wartość energii dostarczana jest w zdecydowanie krótszym czasie, co przekłada się na większą skuteczność i mniejszą bolesność zabiegów.
Czy laserowe medyczne usuwanie tatuażu jest skuteczne?
Aby laserowe usuwanie tatuażu było całkowicie skuteczne, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Zabieg również musi być wykonany przez profesjonalistę po odpowiednim szkoleniu ukończonym specjalnym certyfikatem. Ważne także jest, aby zabieg był wykonany na dobrym urządzeniu, które faktycznie działa, a nie wynalazku za kilka zł z Chin. Posiadamy jeden z czołowych sprzętów na świecie, a nasz personel, który wykonuje zabiegi jest jednym z najlepszych w tym sektorze.
Liczba niezbędnych do usunięcia tatuażu zabiegów zależy od bardzo wielu czynników:
Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego usunięcia średnio 3-5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, o dużej gęstości pigmentu wymagają średnio 5 – 8 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 4-6-tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem. Aby zabieg się powiódł, należy poznać rodzaj użytych barwników oraz głębokość, na jaką zostały wprowadzone. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas czterotygodniowej przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego. Z czasem barwnik znika całkowicie.
Czy zabieg jest bolesny?
Sam zabieg może powodować lekkie pieczenie naskórka. Aby zapobiec jego przegrzaniu stosuje się różne sposoby na ochłodzenie skóry: zimny żel, końcówkę zabiegową z funkcją chłodzenia, czy też strumień zimnego powietrza.W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu można wykonać znieczulenie miejscowe za pomocą maści. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

Po zabiegu
Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 4-5 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem . W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

Przeciwwskazania
Tatuaży nie powinny usuwać osoby, u których stwierdza się:

  • skłonność do powstawania blizn,
  • choroby tkanki łącznej w wywiadzie,
  • doustną izotretinoiną i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii,
  • bardzo duża powierzchnia tatuażu,
  • ciemne fototypy skóry.

W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości laser usuwa całkowicie niechciany wzór lub też jego fragmenty. Istnieje również możliwość jedynie rozjaśnienia tatuażu/jego fragmentów, co daje większe możliwości w wykonaniu covera niechcianego wzoru.

Każdy zabieg poprzedzany jest indywidualną konsultacją, podczas której oceniamy możliwość i zakres ingerencji w obecny wzór oraz ustalamy ilość koniecznych sesji.

Usuwamy również makijaż permanentny. Zasada działania jest bardzo podobna jak opisana powyżej.