Usuwanie tatuaży


Decyzja o zrobieniu tatuażu często podyktowana jest impulsem, aktualnymi wydarzeniami w życiu. Zdarza się, że po latach nie wydają się one już tak istotne, a wręcz chcielibyśmy wymazać je z pamięci oraz… z własnego ciała. Wzór może być również nieudany lub po prostu znudzić się jego właścicielowi. W takich przypadkach z pomocą spieszą najnowsze metody usuwania tatuażu.

Obok film pokazujący na czym polega zabieg.

Laser medyczny Q-switch Nd:Yag usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które pochłonięte są przez barwnik tatuażu. Po absorpcji dochodzi do eksplozji barwnika na bardzo drobne fragmenty, które zostają wchłaniane w skórze, a później usuwane przez układ immunologiczny organizmu. Dzięki temu laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Za pomocą lasera medycznego  Q-switch można usuwać tatuaże czarne i kolorowe, zarówno profesjonalne, amatorskie i pourazowe.

Czy laserowe medyczne usuwanie tatuażu jest skuteczne?Aby laserowe usuwanie tatuażu było całkowicie skuteczne, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Zabieg również musi być wykonany przez profesjonalistę najlepiej mgr kosmetologii, a nie jak zazwyczaj w większości placówek zabiegi wykonuje pani z recepcji , która nie ma wiedzy medycznej, nie zna budowy skóry i miała szkolenie 5 godzinne. W takich przypadkach później przychodzą do nas Klienci z bliznami, poparzeniami itp. Zabieg musi być wykonany na dobrym urządzeniu – nie takim z CHIN, tylko najlepiej na urządzeniu medycznym. Nasza firma dysponuje takim sprzętem medycznym firmy Biotec Lasers. Jest to jeden z najlepszych sprzętów na świecie, a nasz personel, który wykonuje zabiegi w naszych Klinikach Urody Lorenzo Coletti jest jednym z najlepszych w tym sektorze.  Nasze Kliniki znajdują się obok każdego studia.   www.lorenzocoletti.pl

Do tego  Liczba niezbędnych do usunięcia tatuażu zabiegów zależy od bardzo wielu czynników:

  • koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu,
  • wielkości, głębokości, typu barwnika,
  • koloru skóry,
  • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).
Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego usunięcia średnio 4-6 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, o dużej gęstości pigmentu wymagają średnio 6 – 12 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 4-6-tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem. Aby zabieg się powiódł, należy poznać rodzaj użytych barwników oraz głębokość, na jaką zostały wprowadzone. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas czterotygodniowej przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego. Z czasem barwnik znika całkowicie.

Czy zabieg jest bolesny?Sam zabieg może powodować lekkie pieczenie naskórka. Aby zapobiec jego przegrzaniu stosuje się różne sposoby na ochłodzenie skóry: zimny żel, końcówkę zabiegową z funkcją chłodzenia, czy też strumień zimnego powietrza.

W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu można wykonać znieczulenie miejscowe za pomocą maści. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

usuwanie_tatuazy_9

Po zabieguPo zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

usuwanie_tatuazy_4

PrzeciwwskazaniaTatuaży nie powinny usuwać osoby, u których stwierdza się:

  • skłonność do powstawania blizn,
  • choroby tkanki łącznej w wywiadzie,
  • doustną izotretinoiną i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii,
  • bardzo duża powierzchnia tatuażu,
  • ciemne fototypy skóry

W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości laser usuwa całkowicie niechciany wzór lub też jego fragmenty. Istnieje również możliwość jedynie rozjaśnienia tatuażu/jego fragmentów, co daje większe możliwości w wykonaniu covera niechcianego wzoru.

Każdy zabieg poprzedzany jest indywidualną konsultacją, podczas której oceniamy możliwość i zakres ingerencji w obecny wzór oraz ustalamy ilość koniecznych sesji.

usuwanie_tatuazy_5
Usuwamy również makijaż permanentny. Zasada działania jest bardzo podobna, a usunięcie następuje już po pierwszym zabiegu.
usuwanie_tatuazy_6

Zabiegi wykonywane są na najwyższej jakości sprzęcie. Posiadamy odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu możemy zagwarantować zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.Oferowane przez nas ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do cen oferowanych na rynku!

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zabiegiem w naszej klinice zapraszamy na darmową konsultacje. Nr kontaktowy 733308080.

Zabiegi są wykonywane w naszej Klinice Urody Lorenzo Coletti przez wykwalifikowanych kosmetologów. www.lorenzocoletti.pl

usuwanie_tatuazy_11